Postřehy z workshopů Working Life Balance

logolink

Tipy, výstupy a doporučení z workshopů slaďování pracovního a rodinného života:

Tři klíče k úspěchu a dosažení cílů

Sebedůvěra

 • Nácvik vizualizace – vhodný pro ty, co se rádi sprchujíJ

Instrukce: Zavřete oči (můžete, ale nemusíte zavírat) a vybavte si situaci, ve které jste se cítila sebevědomě, přesně jste věděla, co chcete, jak máte postupovat, dokázala jste to říci nahlas a realizovat své rozhodnutí. Vybavte si co nejvíce detailů, kde to bylo, s kým to bylo, kdy to bylo, kolik bylo hodin, jak bylo venku, co jste měla na sobě, zda jste cítila nějakou vůni atd. atd. Vybavte si ten pocit, to jak jste se cítila. Dejte tomu pocitu barvu. Poté v představách přejděte do sprchy a začněte se sprchovat vodou v barvě vašeho sebevědomého pocitu. Užívejte si to sprchování jak je vám libo. Až budete sprchováním uspokojená, můžete si třením rukou zahřát dlaně a přiložit si je na oči. Poté oči do dlaní pomalu otevřete, nerovnejte se, protáhněte se apod. Kdykoli to budete potřebovat pro pozvednutí sebedůvěry či pro uklidnění a relaxaci, zajděte si v představách opět do sprchy a osprchujte se!

 • Jak si sebedůvěru budovat a udržet?
  • Využívám autosugesci, pozitivní myšlení, uvědomuji si svou cenu, všímám si dílčích úspěchů, jdu k cíli po malých krůčcích – zažívám úspěchy, čerpám ze svých zkušeností, zaměřuji se na to, co umím, aktivně se vzdělávám, chválím se, přijímám ochotně kladnou zpětnou vazbu, nebráním se automaticky negativní zpětné vazbě, konstruktivně ji využívám.

Vytrvalost

 • Jak si ji budovat a udržet?
  • Živím v sobě nadšení, udělám si z dané činnosti rutinu a návyk, vylepím si cíl na viditelné místo, najdu si parťáka, mentora či kouče.
  • Své cíle si nejen napíši, ale vytvořím si svou Nástěnku snů – Vision board a dám ji na viditelné místo (v koupelně u zrcadla, v ložnici na stěnu před postel apod.). Inspiraci je možné nalézt na canva.com, www.pinterest.com.

Vision board vytvořený účastnicemi během workshopu

gjhg

Nadšení

 • Jak si ho budovat a udržet?
  • Mám parťáka, všímám si dílčích úspěchů, odměňuji se, užívám si samotnou cestu k cíli, pouštím si hudbu, čtu knihy, pouštím si motivační videa lidí, kteří sledují stejný cíl

 

Na projekt „Staň se projektovou manažerkou!“ je poskytována finanční podpora EU.